Ako plynie naša história

Prvá oficiálna zmienka o viniciach v chotári Skalice sa v zachovaných archívnych dokumentoch datuje rokom 1450. Vtedy richtár a prísažní mesta odovzdali pusté miesto nad Vysokým poľom (neskôr Novosady) niekoľkým obyvateľom mesta, aby tam založili vinice. Po 15-tich rokoch mali mestu platiť daň vínom. Vinice tu s rôznymi obmenami vydržali do konca 70-tych rokov 20. storočia, kedy bola pôda v lokalite súkromným osobám odobratá. Vinice boli vyklčované a z lokality bolo vytvorené obrovské pole, ktoré slúžilo miestnemu JRD na rastlinnú výrobu.

1450

V roku 1450 zaznamenávame prvú zmienka o viniciach v Chotári Skalice, kedy boli niekoľký obyvatelia Skalice poverení založením viníc

1939

Starý otec František Kopeček vysadil svoj prvý vinohrad v lokalite Novosady a postavil vinný sklep, ktorý svojmu účelu slúži dodnes

1970

Pôda v lokalite bola odobratá súkromným osobám, vinice boli vyklčované a z lokality bolo vytvorené obrovské pole, ktoré slúžilo miestnemu JRD na rastlinnú výrobu

2002

V tento rok bolo naše rodinné vinárstvo Kopeček oficiálne založené a zapísalo sa medzi Skalické vinárstva

2008

Vinohrady sa vrátili do Novosád a mesto Skalica vo vlastnej réžii vysadilo v tejto lokalite celkom 11,7 ha nových vinohradov

2018

Vykonávacie nariadenie komisie EÚ udelilo ochrannú známku vínu Skalický rubín – Chránené označenie pôvodu

Na víne nám záleží

process icon
Zber

Dôležitým predpokladom kvality vína je stupeň zrelosti hrozna. A práve preto berieme ohľad na všetky faktory ovplyvňujúce fyziologickú a technologickú zrelosť. Nie nadarmo sa hovorí, že kvalita vína vzniká vo vinohrade. Dbáme o správnu agrotechniku a snažíme sa predpovedať a voliť tie najvhodnejšie termíny zberu hrozna pre jednotlivé odrody. Zber prebieha výhradne ručne v rámci rodiny a priateľov.

process icon
Výroba

Naša produkcia je zameraná na klasickú (redukčnú) technológiu výroby vín a v malom množstve sa venujeme aj výrobe netradičných vín (napr. nefiltrované Orange). Prevádzka vinárstva sa skladá z lisovne, pivnice s riadeným kvasením, pivnice s drevenými sudmi na zrenie vína a zo skladovej časti, kde prebieha finalizácia vína (fľaškovanie). Na všetky procesy vína prísne dozeráme a dbáme na správnu hygienu celej prevádzky.

process icon
Kvalita

Keď sa nás niekto opýta, čo do vína pridávame, že je tak skvelé, odpovieme jednoducho: ,,LÁSKU!“

Naše víno

Náš sortiment vína sa skladá z bieleho, oranžového, ružového a červeného vína. Nájdete u nás vína klasické svieže, značkové, ale aj špeciálne pod názvom prémiové. Nech sa páči môžete si vybrať to svoje.

Nakupovať

Naše vinohrady

Vinohrady sa do Novosád vratili koncom roka 2008, kedy mesto Skalica vo vlastnej réžii vysadilo v tejto lokalite celkom 11.7 hektárov nových vinohradov s odrodovou skladbou Müller Thurgau, Franková modrá, Svätovavrinecke a Modrý Portugal. Odrody, ktoré si miestni vinohradníci vyselektovali od konca 19. a priebehom 20. storčia sú tie, ktorým sa v tejto oblasti darí najlepšie.

V súčasnosti máme v tomto novom vinohrade prenajatých a obrábame celkom 5 hektárov s kompletnou vyššie uvedenou odrodovou skladbou. Vinohrad je situovaný nad mestom Skalica na juhozápadnom svahu v lokalite Novosady, cca 2 km od vinárstva a jeho pôda sa skladá prevažne z ílu a bridlice.

vineyard

Plánujete rodinnú, firemnú oslavu či degustáciu?
Pozrite si náš cenník k daným službám.

Zaujalo Vás niektoré z našich vín? Kontaktujte nás

    Vaše osobné údaje spracúvame za účelom vybavenia Vášho dopytu. Viac informácií nájdete v Zásadách ochrany osobných údajov.